* Saruna ar zobārstu Raivi Sietnieku. Var izklausīties dīvaini, ja to saka zobārsts, bet zobu izskata uzlabošana esot tikai mūsu untums. Svarīgākais, lai zobi ir veseli.
* Glaukomas profilakse. Kā stāsta oftalmoloģe Irina Korņilova,tikai acu spiediena regulāra pārbaude ļauj laikus atklāt glaukomu, sākt ārstēšanu un izvairīties no redzes zaudēšanas.
* Kāpēc augsts asinsspiediens ir tik slikts? Kardioloģe Ilga Lūse skaidro, kāpēc mums paaugstinās asinsspiediens, ko tas nodara veselībai un kā to veiksmīgi samazināt.
Lasīt vairāk
* Vai E vitamīns piedzīvojis fiasko? To vairs neiesaka lietot sirds un asinsvadu slimību vai vēža profilaksē, taču tas varētu nākt par labu kam citam.
* Kā pareizi lietot ārstniecības augus. Vai zinājāt, ka ir svarīgs jau auga ievākšanas brīdis? Lapas, ziedi, saknes, konkrēti augi – tas viss jāvāc pat atšķirīgās Mēness fāzēs, stāsta ārstniecības augu pazinēja Valentīna Stepiņa.
* Kā kļūt par veģetārieti un nenomirt badā. Veģetārā uztura skolas Vegus vadītāja Dita Lase iesaka praktiskus padomus, kā veidot ēdienkarti un pagatavot sātīgus ēdienus tikai no augu valsts produktiem.
* Līdzības princips vai varavīksne šķīvī. Uztura speciāliste Lizete Puga vērtē neparastas pieejas, kā palielināt apēsto dārzeņu daudzumu.
* Skābēto kāpostu un sālīto gurķu neredzamā ietekme. Vai mazsālīti gurķi, skābēti kāposti un citi sālīti, skābēti dārzeņi spēj labvēlīgi ietekmēt gremošanu? Atbild uztura speciāliste Eva Šmite.
* Kā pārvarēt pēcatvaļinājuma depresiju. Paradoksāli, bet daudzi pēc vasaras atpūtas jūtas nevis spēkpilni, bet noguruši. Laimīgā kārtā zinātniekiem ir, ko ieteikt.
* Saulēdāju fenomens. Kā var neēst, nedzert un iztikt tikai no saules enerģijas? Īsti tas vēl nav atšifrēts. Bet varbūt nākotnes cilvēki tiešām netērēs naudu pārtikai?
Pērc šeit un lasi viedierīcē. Lejupielādē lietotni.