* Saruna ar integratīvo onkoloģi Lindu Brokāni. Latvijā viņa tāda ir vienīgā – ārste ar vairāk nekā 12 gadu pieredzi onkoloģisko pacientu konsultēšanā un ārstēšanā, kas beidzamos gadus aktīvi pēta un īsteno integratīvu pieeju vēža ārstēšanā, sniedzot pacientiem daudzpusīgāku un holistiskāku aprūpi.
* Kāpēc nevaram sagaidīt mazbērnus? Dzimstība visā pasaulē strauji samazinās. Tas nav saistīts tikai ar patēriņa kultūru, kas izvirza priekšplānā dzīves baudīšanu un atbildību par pēcnācējiem aizvirza tālākā plānā. Dzimstību ietekmē auglības problēmas, un tās rodas vides toksīnu dēļ.
* Patiesība par depresiju. Medicīnā joprojām uztur viedokli, ka depresija ir saistīta serotonīna trūkumu, taču pētījumi to neapstiprina.
* Kā liekais svars noslogo muguru. Ja vidukļa apkārtmērs ir 81,3 centimetri, mugurai jāiztur papildu slodze, kādu rada 13,4 kilogrami. Citiem vārdiem, tā jūtas, it kā jūs katru dienu stieptu sev līdzi 20 dučus olu. Ir taču vērts notievēt, vai ne?
Lasīt vairāk
* Ēdiens kā (artrīta) zāles. Žurnāliste Frānsisa Īva izpētījusi, kādi produkti un ārstniecības augi palīdz samazināt locītavu sāpes, un aicina tos iekļaut ikdienas uzturā. Divi šādi produkti ir, piemēram, kurkuma un ingvers.
* Kā izdzīvot menopauzē. Menopauze ir milzīgas pārmaiņas – bioloģiski, emocionāli un garīgi, kad vājās vietas, tostarp veselība, kļūst neaizsargātākas. Stress, nogurums, uzturvielu deficīts, pārslodze – tas viss ietekmē menopauzes izpausmes, tāpēc pienācis laiks atbrīvoties no liekās nastas!
* Jogas vingrinājumi, kas uzlabo limfas cirkulāciju.Pēc operācijas vēža slimnieki nereti saskaras ar limfedēmu, taču pareizās pozas un kustības (un arī elpošana) var palīdzēt samazināt tūsku un atjaunot normālu limfas plūsmu.
* Divas nedēļas pēc insulta – atpakaļ ierindā. Šis ir neticams pieredzes stāsts, kā sieviete, kas pēc hemorāģiskā insulta nespēja parunāt, norīt ēdienu un normāli kustēties, drīz viena atguva veselību.
* Neatzītā terapija. Vēl nesen uzskatīja, ka no Covid-19 pasargā tikai vakcīna un efektīvu zāļu nav, taču divi ārsti – Džordžs Farīds un Braiens Taisons – izstrādāja protokolu, kas palīdzēja tūkstošiem cilvēku. Terapiju neatzina, bet viņi par savu pieredzi sarakstīja grāmatu.